Чт. Бер 30th, 2023

На Херсонщині планують збудувати ще три десятка амбулаторій

світлина з допису Сергія Козиря у Фейсбуці

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

На карті Херсонської області може з’явитися ще 31 нова амбулаторія загальної практики сімейної медицини. До ХОДА надійшли підтвердження від органів місцевої влади в необхідності будівництва амбулаторій у 20 населених пунктах.

Про це повідомив заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Сергій Козир, передає сайт IPC-Генічеськ.

“В минулому році, під час реалізації проектів будівництва комунальних закладів охорони здоров’я, було освоєно 63,83 млн грн з передбачених 187,11 млн грн. За цей час роботи у повному обсязі виконано на 4 амбулаторіях: Токарівській Білозерського району, Рубанівській Великолепетиського району, Козацькій та Ольгівській Бериславського району. Будівництво Зеленопідської та Магдалинівської амбулаторій буде завершено до кінця січня”, – зазначив він.

Також у першому кварталі 2020 року планується завершення робіт по 7 амбулаторіям: Роздольненській амбулаторії Каланчацького району, Агайманській Іванівського району, Новомиколаївській Скадовського району, Новозбур’ївській та Старозбур’ївській Голопристанського району, Білозерській та Чорнобаївській Білозерського району. Крім того, в області планується будівництво ще 31 амбулаторії.

Як повідомлялося, у січні стартував спільний регіональний тур Національної служби здоров’я України (НСЗУ) та МОЗ України областями України. Тур присвячений підготовці закладів спеціалізованої медичної допомоги до другої хвилі трансформації системи охорони здоров’я.

Нагадаємо, в Україні триває медична реформа. З 1 квітня 2020 року Програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі. Це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Програма медичних гарантій приходить на заміну псевдобезкоштовній медицині. До програми увійдуть послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної допомоги та медичної реабілітації. Спеціалізовані медичні заклади мають бути готові до контрактування з НСЗУ, щоб отримувати кошти з національного бюджету за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

Щоб безоплатно скористатися переліком медичних послуг Програми медичних гарантій, пацієнт повинен зробити кілька простих кроків – укласти декларацію з лікарем первинки, отримувати направлення на наступні рівні допомоги. Екстрена допомога буде надана всім, навіть якщо людина не має декларації із сімейним лікарем, терапевтом або педіатром.

Читати російською.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+