Сб. Сер 13th, 2022

Громадські активісти заявляють, що переселенців у Генічеську не ставлять на чергу на житло (відео)

Наталія Колодяжна

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

У Генічеську, незважаючи на постанову Кабміну №582, переселенців не ставлять на чергу на отримання житла. У громадській організації «Переселенець-СОС» звернулися до місцевої влади для роз’яснення ситуації.

Про це сайту IPC-Генічеськ розповіла представниця Генічеської районної громадської організації вимушених переселенців з Криму і Донбасу «Переселенець-СОС» Наталія Колодяжна.
«По місту не ставлять переселенців в чергу, не дивлячись на постанову Кабміну №582. Ми звернулися з офіційним запитом від нашої громадської організації. Мені телефонують, кажуть переселенці, що ніхто навіть не намагається їх ставити на чергу», – розповіла Наталія Колодяжна.

«Тут пояснення дуже просте, переселенці були позбавлені права брати участь в місцевих виборах, це люди без голосу, тому вони, ймовірно, були не такі цікаві для влади», – зауважив голова громадської організації Володимир Вишневецький.
Він переконаний, що в містечко для переселенців в Генічеську, будівництво якого анонсували в ХОДА, повинні селити саме внутрішньо переміщених осіб, а не інші категорії громадян.

«Зараз, з огляду на те, що переселенцям повністю повернуто право обирати і бути обраними, а це трохи не мало, близько двох тисяч переселенців з Криму і Донбасу, зареєстрованих в місті і районі. Це значний загін виборців, і тому влада зараз потрібно подумати про те, як залучити голоси цих людей», – додав Вишневецький.

На думку місцевої влади, в майбутній місто повинні заселяти не тільки переселенців, а й лікарів, медиків, тих, хто за службовим стоїть на черзі на отримання житла в місті Генічеську.
Як повідомлялося, мер Генічеська проінформував, що в місті немає вільної від забудови земельної ділянки площею 4,5 га, але є детальне планування ділянки під будівництво площею 1 га.
Під час селекторної наради в ХОДА 13 січня заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Сергій Козир розповів, що в Генічеську планується побудувати містечко для переселенців, визначено вільну ділянку площею 4,5 га. На цій території передбачається звести шість чотириповерхових житлових будинків.
Згідно з інформацією міністерства соціальної політики, станом на 8 січня, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, в Україні зареєстровано 1433454 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та АР Крим.

У постанові Кабміну №582 йдеться про затвердження порядку формування фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб і порядку надання в тимчасове користування житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.
Читати російською.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+