Пт. Сер 6th, 2021

Експерти визначили, де найбільший дохід на душу населення на Херсонщині

світлина: decentralization.gov.ua

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

За підсумками січня-вересня 2019 року середній показник доходів загального фонду (без трансфертів) на одного мешканця по 28-ми ОТГ Херсонської області склав 2 747,9 грн. Про це свідчать дані аналітичних показників, які підготували експерти програми «U-LEAD з Європою» та SKL International, передає IPC-Генічеськ.

Найбільше доходів у розрахунку на одного мешканця отримано у Музиківській ОТГ – 5 290,3 грн, найменше у Виноградівській ОТГ – 1 224,5 грн.

Серед об’єднаних територіальних громад області 26 громад отримують з державного бюджету базову дотацію, одна перераховує реверсну дотацію. Найвищий рівень дотаційності у Виноградівській громаді, у якої обсяг базової дотації у загальній сумі доходів становить 40,5%.

В середньому, по всіх ОТГ області питома вага видатків утримання апарату управління у доходах загального фонду (без урахування трансфертів) становить 32,3%. Найбільший показник у Присиваської ОТГ – 51,1%, найменший показник у Новокаховської ОТГ – 13,9%.

В середньому, по всіх ОТГ області питома вага заробітної плати у видатках загального фонду становить 77,6%. Найвищий показник видатків у Хрестівській ОТГ – 89,9%, найнижчий у Новокаховській ОТГ – 42,9%.

Загалом, експерти Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International підготували аналітичні показники, які характеризують виконання бюджетів 806 ОТГ за січень-вересень 2019 року у розрізі кожної з 24 областей.

Експерти порівняли фінансові показники ОТГ кожної області. Показники в межах кожної області систематизували за чотирма групами:

доходи на душу населення (співвідношення обсягу надходжень доходів загального фонду без трансфертів до кількості мешканців відповідної ОТГ);

рівень дотаційності бюджетів (співвідношення обсягу базової чи реверсної дотації до суми доходів загального фонду ОТГ без урахування субвенцій з державного бюджету);

питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ (відсоткова частка видатків на утримання апарату управління органів місцевого самоврядування у сумі доходів загального фонду без урахування трансфертів з державного бюджету);

питома вага заробітної плати у видатках загального фонду (відсоткова частка проведених із загального фонду бюджету видатків на заробітну плату з нарахуваннями до обсягу видатків загального фонду бюджету без урахування трансфертів, перерахованих з бюджету ОТГ до інших бюджетів).

Експерти підготовили аналітичні матеріали за підсумками виконання місцевих бюджетів 806 ОТГ за січень-вересень 2019 року, на підставі даних Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України, Державної статистичної служби України, даних веб-порталу openbudget.gov.ua експертами Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+