Ср. Лис 30th, 2022

З’явився онлайн-інструмент для пошуку «Доступних ліків»

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Українські аналітики розробили інструмент, який показує в зручному форматі, скільки аптек, що працюють за програмою “Доступні ліки”, є в радіусі 7 кілометрів від кожного медичного закладу, де працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти. Про це повідомляє IPC-Генічеськ з посиланням на інформацію проєкту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS”, за підтримки якого було створено такий ресурс.

За повідомленням TAPAS, онлайн-інструмент є розширенням візуалізації на основі відкритих даних НСЗУ «Відкрита медреформа» і доступний за посиланням texty.org.ua/d/2019/medical_reform/#/apteky.

Завдяки сервісу можна дізнатися, наприклад, де знаходиться найближча до лікарні аптека й отримати лікарські засоби за програмою “Доступні ліки”, а також скільки пацієнтів із деклараціями обслуговує той чи інший заклад та чи достатньо в радіусі 7 кілометрів від нього аптек, що працюють за програмою «Доступні ліки» тощо.

Представлена на візуалізації інформація щодо насиченості аптечної інфраструктури, суми компенсації від держави за надані пацієнтам ліки за кожною аптечною мережею та кількості пацієнтів у кожному закладі допоможе власникам аптечних мереж зрозуміти, як варто розширювати бізнес таким чином, щоб задовольнити попит на ліки. Це стосується й комунальних аптек – місцева влада може допомогти їм комп’ютеризуватися, щоб долучитися до програми «Доступні ліки». І в такий спосіб підвищити доступність безоплатних ліків для мешканців громади.

Інструмент створено Агенцією журналістики даних “Texty.org.ua” у співпраці з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) і Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS”.

За даними Національної служби здоров’я України, станом на 1 листопада вже понад 7 700 аптек приєдналися до урядової програми «Доступні ліки», яка передбачає, що пацієнт, який підписав декларацію із сімейним лікарем, педіатром чи терапевтом, може за його рецептом отримувати ліки, частково або повністю оплачені державою. Це – приблизно 30–35% від загальної кількості аптек в Україні. При цьому більше 1 400 закладів первинної медичної допомоги і понад 6 300  амбулаторій уже уклали договори з НСЗУ та обслуговують 28,6 млн пацієнтів із деклараціями. Наразі 66% місць надання ПМД мають аптеку в радіусі 7 кілометрів, в якій пацієнти можуть отримати медикаменти за програмою «Доступні ліки».

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+