Сб. Січ 28th, 2023

У рейтингу децентралізації Херсонщина втратила позиції

decentralization.gov.ua

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

У Всеукраїнському рейтингу децентралізації Херсонщина втратила позиції.

Наразі область посідає 19-ту сходинку, повідомив під час ранкової кави з журналістами у Херсонському Центрі розвитку місцевого самоврядування радник з питань децентралізації Леонід Жовтило, передає “ІРС-Херсон”.

За його словами, наразі в області створені 34 ОТГ, з яких 4 є спроможними, інші – дотаційні: у більшій чи меншій мірі.

У червні у загальноукраїнському рейтингу за темпами впровадження реформи Херсонщина посідала 18-те місце.

Як зазначає сайт https://decentralization.gov.ua/, станом на 10 жовтня, в Україні сформовано 975 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). З них 93 ОТГ очікують рішення Центрвиборчкому про призначення на їх території перших місцевих виборів. 37 ОТГ утворилися з центрами у містах обласного значення. До них приєдналося 108 довколишніх сільських і селищних рад. Ще сім міст обласного значення розпочали процедуру приєднання сусідніх громад.

Зменшилася кількість районів, де не створено жодної ОТГ. Зараз їх 81. Найбільше пасивних районів в розрізі формування спроможних громад – у Харківській області – 12 районів, Одеській – 10 районів, у Київській та Кіровоградській – по 9 районів, Вінницькій, Херсонській, Донецькій – по 6 районів, у Закарпатській – 5 районів, у Львівській області – 4 райони.

П’ятіркою лідерів серед областей у формуванні спроможних громад є Житомирська, Хмельницька, Дніпропетровська, Чернігівська та Запорізька області. Останні п’ять місць у рейтингу посіли Закарпатська, Кіровоградська, Вінницька, Київська та Львівська області.

Нагадаємо, для розгляду на сесії Херсонської обласної ради 18 жовтня направлений проект перспективного плану формування територій громад Херсонської області зі змінами.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+