Вт. Жов 4th, 2022

Гусєв: Грошей на сервісні зони КПВВ не вистачає

КПВВ "Чонгар", іллюстраційне фото

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Очільник Херсонської обласної держадміністрації Юрій Гусєв підтвердив інформацію про брак коштів для облаштування сервісних зон біля КПВВ на адмінмежі з Кримом. Про це Гусєв розповів у коментарі IPC-Генічеськ.

“Дійсно, на облаштування сервісних зон не вистачає коштів, ми до кінця вересня чекаємо відповіді від Міністерства інфраструктури і Міністерства фінансів щодо можливості виділення додаткових коштів, якщо вони будуть виділені найближчим часом, то я переконаний, і сервісні зони ми збудуємо до 20-го грудня цього року”, – відповів він на запитання журналіста IPC-Генічеськ, чи вистачить виділених бюджетних коштів на будівництво “другої черги”, сервісних зон бля КПВВ.

Також голова Херсонської ОДА позитивно відгукнувся щодо передачі функцій замовника послуг з будівництва КПВВ від ДП “Укрінтеравтосервіс” до Укрзалізниці. 

“На тимчасових контрольно-пропускних пунктах в’їзду-виїзду “Чонгар” і “Каланчак” техніка зайшла, Укрзалізниця прийняла функції замовника за відповідним рішенням Кабінету міністрів, робота розпочалась. Говорив з генеральним директором Укрзалізниці, він запевняє, що роботи завершаться вчасно, і ми 15 листопада очікуємо візит президента в нашу область”, – зазначив Юрій Гусєв.

За його словами, цього тижня очікується візит міністра інфраструктури Владислава Криклія на Херсонщину. 

Будівництво нових КПВВ «Чонгар» і «Каланчак» почали 20 вересня. Роботи триватимуть до листопада.

У системі державних закупівель ProZorro 10 вересня, пройшли тендери на будівництво тимчасових контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) «Чонгар» і «Каланчак» на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом. Аукціони виграли компанії з Києва і Одеси, відповідно.

Нагадаємо:

  • 4 липня 2018 року Кабмін України прийняв Постанову про виділення 105,98 млн грн на будівництво тимчасових контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) «Каланчак» і «Чонгар» та сервісних зон перед ними на адмінкордоні з окупованим Кримом в Херсонській області. Виконавцем робіт визначено ДП «Укрінтеравтосервіс».
  • До кінця фінансового року-2018 роботи навіть не були розпочаті, кошти повернуті до бюджету.
  • За словами міністра інфрастуктури Володимира Омеляна причиною стала затримка із виділення земельних ділянок Херсонською ОДА.
  • У липні 2019 року в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк заявив, що тендер на будівництво КПВВ «Чонгар», який очікували в травні, перенесений на серпень 2019 року.
  • 13 липня президент Володимир Зеленський в Херсонській області на адмінкордоні з окупованиv Кримом представив новопризначених голову Херсонської ОДА Юрія Гусєва та представника президента в АРК Антона Кориневича. В ході наради Гусєв пообіцяв запустити дві нові режимних зона на КПВВ «Чонгар» і «Каланчак» до 15 листопада, сервісні зони – до 20 грудня. Зеленський побіцяв звільнити Гусєва, якщо він не впорається з цим завданням.
  • Прокуратура АРК розслідує кримінальні провадження в зв’язку зі зловживаннями чиновників при облаштуванні КПВВ на адмінкордоні з окупованим Кримом.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+