За перше півріччя закладам освіти Каланчацької ОТГ виділили більше двох мільйонів гривень

заступник голови Каланчацької ОТГ Андрій Лабушний
Відповідно до вимог освітньої реформи на території Каланчацької ОТГ Херсонської області продовжують модернізацію матеріально-технічної бази закладів освіти. Про це повідомив медіа-центру IPC-Генічеськ заступник голови Каланчацької ОТГ Андрій Лабушний.
“Після об’єднання жодного навчального закладу Каланчацька селищна рада не закривала. З бюджету виділяються значні кошти на їх утримання. Близько 70% бюджетних коштів, це близько 70 мільйонів гривень. В рамках реформи виділяються значні кошти на покращення матеріально-технічної бази, оновлюється база для першокласників – Нова українська школа, яка дає на перспективу позитивні результати, впроваджуються нові методи виховання, освоєння дітьми початкової освіти”, – розповів представник селищної ради.
За його даними, мережу закладів освіти на території ОТГ становлять 9 закладів загальної середньої освіти, з них три навчально-виховні комплекси, пять закладів дошкільної освіти, два заклади позашкільної освіти та міжшкільний навчально-виробничий комбінат. Усі заклади освіти функціонують у стабільному режимі з дотриманням температурного режиму під час опалювального періоду. Усіма формами дошкільної освіти дітей віком від 1 до 6 (7) років охоплення складає 80%.
У селищній раді зазначили, що Із метою створення комфортних умов для навчання та виховання підростаючого покоління щороку модернізується, поповнюється матеріально-технічна база закладів освіти громади.
Оновлюється матеріальна база для навчання першокласників – відповідно до вимог Нової української школи – у 2018-2019 роках загальна сума закупівель склала 1435066 грн, з яких з місцевого бюджету – 811673 грн.
У ОЗ “Каланчацький ЗПЗСО №1” виділили на кабінет хімії – 610 тисяч гривень, облаштування ресурсної кімнати – 306,921 тисяч гривень, замінено віконні блоки для ресурсної кімнати на суму – 14,9 тисяч гривень, придбано чотири телевізори та чотири ноутбуки на суму 100,00 тисяч гривень, виготовлено ПКД для проведення модернізації внутрішньої системи опалення – 436,99 гривень, придбано та встановлено прилади дистанційного обліку – 10746,06 тисяч гривень. В ОЗ “Горьківський ЗПЗСО” розпочато капітальний ремонт системи опалення – 237,000 тисяч гривень, обладнання для кабінету біології та комп‘ютерне обладнання (комп’ютер, роутер, мультимедійна дошка, проектор, акустична система, планшети) – 608642,85 тисяч гривень. До Новокиївського НВК: придбано альтанку на суму – 50,00 тисяч гривень. В Олександрівській ЗОШ I-III ступенів на облаштування комп’ютерного класу виділили – 154,144 тисяч гривень, Роздольненський навчально-виховний комплекс отримав на комп‘ютерний клас – 139,899 тисяч гривень.
Всього за перше півріччя 2019 року матеріальну базу закладів освіти покращено на суму 2232,708 тисяч гривень.
Крім того, у населених пунктах ОТГ було додатково облаштовано три поля для міні-футболу, два поля для футболу, одне поле для волейболу та один майданчик з тренажерами.
Розпочато капітальний ремонт, заміну частини склоблоків на цегляну кладку із застосуванням енергозберігаючих матеріалів та встановлення енергозберігаючих вікон у спортивній залі Головного будинку культури Каланчацької селищної ради – загальна вартість проекту – 395,185 тисяч гривень, з них станом на перше липня 2019 року використано 229,668 тисяч гривень.
Масштабне реформування освіти в Україні стало можливим завдяки прийняттю рамкового Закону України «Про освіту». Реформа здійснюється за чотирма напрямами: реформування середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, вищої освіти та створення нової системи управління і фінансування науки. За кожним із них здійснюються заходи, спрямовані на досягнення спільної мети: перетворити українську освіту на інноваційне середовище, в якому учні й студенти набуватимуть ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності, а науковці мають можливості та ресурси для проведення досліджень, що безпосередньо впливатимуть на соціально-економічне становище в державі.
Під час реформування планується впровадити нові стандарти освіти, покращити матеріально-технічну базу освітніх та наукових закладів, залучити кращих педагогічних та наукових працівників і запровадити справедливу і прозору систему фінансування галузі освіти та науки. Реформа також має на меті підвищення престижу педагогічної та наукової праці.