Ср. Лют 1st, 2023

У Каланчацькій ОТГ економія енергоресурсів зберегла 30% бюджетних коштів

Каланчацька Селищна Рада

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Завдяки економії енергоресурсів у Каланчацькій ОТГ зберегли 30% бюджетних коштів, які тепер підуть на програми з розвитку громади. Такими здобутками поділився голова Каланчацької ОТГ Володимир Зінчук під час онлайн-конференції 30 серпня, повідомляє IPC-Генічеськ.

Навчитися економити енергоресурси Каланчацькій ОТГ допомогла участь в проекті “Енергоефективність у громадах II”, запровадженому програмою U-Lead з Європою, – розповів Володимир Зінчук.

Завдяки участі у проекті в бюджетних установах громади провели енергоаудит, втілюють енергозберігаючі технології.

“Ми отримали можливість навчатися, підготували двох енергоменеджерів, відповідні інструменти для проведення енергоаудиту у наших установах. Цього року провели енергоаудит у всіх бюджетних установах: ми знаємо можливості цих установ, на що необхідно звернути увагу, для того, щоб зекономити енергоносії. Енергозберігаючі технології втілюємо у життя, замінюємо вікна, двері, проводимо утеплення. Провели утеплення дитячого садочка, це дало можливість майже у два рази зекономити енергоносії протягом року. Заходи по енергоефективності наших установах дають можливість на сьогоднішній день зекономити до 30% бюджетних коштів”, – наголосив очільник ОТГ.

При цьому він додав, що заходи з енергоефективності у бюджетних закладах планують продовжувати, для чого розроблена відповідна програма.

“Сподіваюся за два-три роки всі наші бюджетні установи зробити енергоефективними і зменшити шкідливі викиди, отримати економію бюджетних коштів та направити їх на інші програми, які так необхідні для розвитку нашої ОТГ”, – зазначив Володимир Зінчук.

Як повідомлялося раніше, у Каланчацькій ОТГ бюджет збільшився у 10 разів.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+