Вт. Лют 7th, 2023

Люманов: Святкування Дня кримськотатарського прапора важливе для молоді

голова регіонального меджлісу кримськотатарського народу Херсонської області Ленур Люманов

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Заходи з відзначення Дня кримськотатарського прапора важливо проводити для національно-патріотичного виховання молоді. На цьому наголосив під час онлайн-конференції 25 квітня голова регіонального меджлісу кримськотатарського народу Херсонської області Ленур Люманов, повідомляє медіа-центр IPC-Генічеськ

“Молоде покоління має поважати свою Батьківщину, свій народ, свою історію, свої традиції. Прапор – це святе, тому такі заходи дуже необхідні, щоб діти бачили та приєднувалися до дорослих і шанували пам’ять, історію, свій національний прапор”, – зазначив Ленур Люманов.

За його словами, 26 червня заходи на честь Дня кримськотатарського прапора проводять у Генічеському районі Херсонщини вже дев’ятий рік поспіль. 

На честь Дня кримськотатарського прапора в Генічеському районі проведуть автопробіг, патріотичну ходу, концерт та спортивні змагання у Новоолексіївці, детей пригощатимуть морозивом.

“Усіх запрошую на наше свято! Будьте з нами!”, – запросив голова меджлісу мешканців та гостей Генічеського району відзначити День кримськотатарського прапора.

Як повідомлялося, у програмі святкування заплановані наступні заходи:

08:00 год. – формування та виїзд автоколони до центру смт. Новоолексіївки (автівки, що їдуть до Новоолексіївки, збиратимуться біля стели Махарадзе).

09:00 год. – хода з прапорами (від кафе «Дружба» до Новоолексіївського СБК).

09:10 год. – святкова концертна програма у Новоолексіївському СБК.

10:20 год. – показові спортивні виступи та змагання з національної боротьби куреш та кіокушин-карате.

Нагадаємо:

  • День кримськотатарського прапора щорічно відзначається 26 червня, починаючи з 2010 року. Для його святкування був обраний перший день ІІ Курултаю (національного з’їзду – ред.) кримськотатарського народу, що пройшов 26-27 червня 1991 року в Сімферополі, на якому прапор був затверджений в якості національного.
  • Кримськотатарський прапор являє собою полотно небесно-блакитного кольору із зображеною в його верхньому лівому кутку золотою тамгою (тарак-тамга, Taraq tamğa) – родовим знаком ханів Гіраїв, який став гербом кримських татар.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+