Чт. Лют 9th, 2023

У Генічеському районі вшанували пам’ять жертв Депортації кримськотатарського народу (фото)

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

18 травня у селищі Новоолексіївка Херсонської області проходить жалобний мітинг, присвячений 75-м роковинам Депортації кримськотатарського народу з Криму, повідомляє медіа-центр IPC-Генічеськ.

На майдані у центрі селища зібралися жителі району, очевидці Депортації, представники місцевої влади, меджлісів кримськотатарського народу, громадськості.

На початку заходу імам місцевої мечеті Усеїн Тохлу прочитав молитву за загиблими під час Депортації та у вигнанні.

Із промовами до присутніх, словами співчуття та солідарності з кримськотатарським народом звернулися представники місцевої влади, Представництва президента України в Криму. Очевидці злочинної Депортації поділилися своїми спогадами.

Учасники мітингу о 12.00 долучилися до Всеукраїнської акції скорботи і солідарності. На завершення заходу планується ухвалення резолюції.

Як повідомлялося, меморіальні заходи у Генічеському районі Херсонської області розпочалися з ранку 18 травня.

У населених пунктах, де є компактні поселення кримських татар, відбулися збори представників місцевих влади, меджлісів, громадськості. Далі учасники зборів виїхали до стели “дружби народів” на автошляху “Харків-Сімферополь”, звідки о 10.30 стартував автопробіг, який завершився у центрі селища Новоолексіївка. 

Нагадаємо:
Щорічно 18 травня в Україні традиційно проходять меморіальні заходи, присвячені пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. В цей день згадують трагічні події 1944 року, коли корінний народ Криму – кримських татар – вислали за межі півострова в Середню Азію і віддалені райони Росії. Всього було депортовано понад 180 тисяч осіб. В дорозі і в перші роки в місцях депортації від голоду і хвороб загинули 46% кримських татар.
18 грудня 2018 року Верховна Рада прийняла постанову, за якою в Україні в 2019 році на державному рівні вшанують пам’ятну дату 75-х роковин депортації кримських татар та інших народів Криму.
18 травня 2019 року в Україні пройдуть заходи до 75-х роковин депортації кримськотатарського народу.
Представництво президента України в АРК звернулося до голів облдержадміністрацій з проханням перенести всі заплановані на 18 травня розважальні заходи на інші дати.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+