Ср. Гру 1st, 2021

Корабель ВМС України під час навчань в Азовському морі супроводжували три корабля ФСБ РФ

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Морський буксир «Корець» ВМС України під час проведення заходів бойової підготовки в Азовському морі супроводжували три корабля ФСБ РФ. Про це пише Центр журналістських розслідувань з посиланням на прес-центр штабу операції Об’єднаних сил.

«Морський буксир« Корець »ВМС України здійснив плановий вихід в море», – йдеться в повідомленні.

Судно вийшло в Азовське море для виконання поставлених командуванням Об’єднаних сил завдань, а також відпрацювання заходів бойової підготовки. У штабі повідомили, що під час виходу з пункту базування на дистанції близько 10 морських миль був виявлений надводний корабель, після візуального спостереження його ідентифікували як сторожовий корабель. Він зблизився з буксиром на півтори милі, ліг на паралельні курси і продовжив слідування за курсом буксира «Корець».

«Непроханих гостей виявився сторожовий корабель ФСБ РФ «Краснодарец» (проект 10412, шифр «Світляк»). Наблизившись до нашого буксиру по лівому борту на відстань близько трьох морських миль, російський корабель дав повний хід і швидко збільшив відстань, після чого взяв «Корець» на супровід. У той же час другий корабель йшов по правому борту, а третій тримався на великій відстані десь попереду», – йдеться в повідомленні.

Військові зазначили, що, незважаючи на «неприємне сусідство», на борту буксира «Корець» відпрацювали питання протидиверсійної оборони корабля, виконали вправи практичної стрільби зі штатної корабельного озброєння і стрілецької зброї.

Вихід в море і виконання заходів бойової підготовки буксиром «Корець» прикривав дивізіон артилерії, на бойовому чергуванні перебували вертольоти армійської авіації та літаки винищувальної і штурмової авіації. Всі завдання на вихід в море були відпрацьовані. Нагадаємо:

25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».
Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.
16 січня 2019 року Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт 21 моряку до 24 квітня. Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.
24 січня ПАРЄ в своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
Військова прокуратура Південного регіону Україна повідомила про підозру п’ятнадцяти російським військовослужбовцям у веденні агресивної війни за напад на кораблі ВМСУ в Чорному морі біля Керченської протоки.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+