Чт. Чер 30th, 2022

Розгляд апеляції у справі кримського екс-депутата Ганиша затягнеться – адвокат

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Розгляд апеляційної скарги у справі екс-депутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша, якого засудили до 12 років позбавлення волі за державну зраду, імовірніше, буде перенесений на декілька тижнів.

Таку думку у коментарі Бюро судової інформації (проект Центру журналістських розслідувань) висловив адвокат Ганиша Андрій Руденко.

«Сподіваємось, що в апеляційній інстанції буде більше мужності для прийняття рішення, відповідного ситуації. Але я вважаю, що до виборів (президента України, – ред.) ніякого рішення не буде. Сьогодні виправдальний вирок по справі Ганиша може бути сприйнятий громадськістю як зрада. Я думаю, що судді вирішать перенести засідання на довгий термін. Крім того, у нас багато зауважень до вироку суду першої інстанції, тому у будь-якому разі розгляд справи займе два-три місяця», – зауважив Руденко.

Адвокат нагадав, що в апеляційній скарзі на вирок Дніпровського райсуду вказав на ряд процесуальних порушень, які, за його словами, припустився суд першої інстанції. Руденко вважає, що суд не врахував жодного аргументу захисту.

Перше засідання Київського апеляційного суду призначене на 14 лютого.

Нагадаємо:

  • 28 квітня 2015 року колишнього депутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша затримали при виїзді з окупованого Криму. Йому було пред’явлено обвинувачення в державній зраді за ч.1 ст.111 КК України. Його справа розглядається в Дніпровському райсуді Києва. Прокуратура АРК обвинувачує Ганиша в тому, що 11 квітня 2014 року він взяв участь в засіданні кримського парламенту, на якому приймалася так звана «Конституція Республіки Крим», а також в тому що він у липні 2014 балотувався на організованих окупантами «виборах» до міськради Феодосії.
  • Ганиш стверджує, що він був єдиним депутатом кримського парламенту, які проголосували проти «референдуму». На його думку, обвинувачення в державній зраді є необгрунтованими.
  • Дніпровський районний суд Києва 19 листопада 2018 року засудив до 12 років позбавлення волі екс-депутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша за звинуваченням у державній зраді.

    Прокуратура зажадала для обвинуваченого покарання у вигляді 12 років позбавлення волі. Ганиш попросив визнати його невинним і виправдати.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+