Чт. Чер 30th, 2022

РФ зосередила біля українського кордону майже 88 тисяч військових – Єльченко в ООН

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Уздовж україно-російського кордону РФ зосередила майже 88 тисяч своїх військових.

Про це заявив голова Постійного представництва України в Організації Об’єднаних Націй Володимир Єльченко на засіданні Ради безпеки ООН з приводу четвертої річниці з часу підписання Комплексу заходів по виконанню Мінських угод.

«Російська сторона пропонує дуже вибірковий підхід до виконання Мінських угод, акцентуючи на політичних елементах у її власному тлумаченні. Однак, вона повністю ігнорує її власні зобов’язання у сфері безпеки та гуманітарній сферах», – заявив Єльченко, передає «УНІАН».

Постпред України перерахував сили, які Росія має уздовж кордонів.

«Станом на початок лютого, російські збройні формування в Донбасі мали у своєму володінні 496 основних бойових танків (це можна порівняти з арсеналами таких країн як Німеччина, Франція або Індонезія), 938 бойових броньованих машин (що аналогічно Перу і Кувейту), 128 реактивних систем залпового вогню (трохи менше ніж в Індонезії), 776 артилерійських систем, включаючи самохідну артилерію (знову, що можна порівняти з кількістю в таких колишніх членів Ради безпеки, як Казахстан і Ефіопія)… Збройна сила у 35 тисяч в окупованому Донбасі підтримується понад 2 тисячами регулярних російських військових, в основному на ключових позиціях управління. Багато з них вже мають багато досвіду в Сирії», – заявив посол України.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко Фото: ukraineun.org

Єльченко зазначив, що всі перераховані сили складаються в значну величину.

«Загальна чисельність персоналу російської наступальної ударної групи вздовж російсько-українського кордону (включаючи групи у безпосередній близькості від окупованих територій Донбасу і Криму) становить 87 750 тисяч військових», – резюмував він.

  • Понад 7 тисяч військових беруть участь в масштабних навчаннях РФ, частина з яких проходить в окупованому Криму.
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+